خبر۵

برپايي نمايشگاه «عاشوراييان» در مشهد

 

همزمان با فرا رسيدن ايام سوگواري سالار شهيدان حضرت اباعبدالله الحسين (ع) نمايشگاه عكس با عنوان «عاشوراييان» در نگارخانه ي اشراق حوزه هنري خراسان رضوي در مشهد برپا شده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران در اين نمايشگاه 72 قطعه عكس رنگي با موضوع عاشورايي از آثار 72 نفر از عكاسان ميهن اسلامي به نمايش درآمده است.

اين گزارش حاكيست: اين نمايشگاه همزمان با مشهد در 10 استان ديگر برگزار شده است.

گفتني است: اين نمايشگاه هر روز تا (نه) بهمن امسال در نگارخانه اشراق مشهد براي بازديد علاقه مندان داير است.

سمند هم آتش گرفت!

پس از آتش سوزي هاي پي در پي پژو405اين بار نوبت به سمند رسيد.

يك دستگاه خودرو سواري سمند در شهر سرخس به دليل نامشخصي دچار حريق شد.

صاحب اين خودرو به مأموران حاضر در محل گفت: در حالي كه خودروام خاموش بود، ناگهان با شنيدن صداي انفجار، متوجه آتش گرفتن خودروام شدم.

اين حادثه از سوي مأموران اداره آگاهي و نمايندگي ايران خودرو در سرخس در حال پيگيري است.

 

آغاز به کار اولين دوره آموزشي هنرمندان طلاب در خراسان رضوي

کارشناس گروه ادب و هنر تبليغات اسلامي خراسان رضوي گفت: اولين دوره جلسات ادبي هنري طلاب هنرمند از 30 بهمن خراسان رضوي با عنوان حلقه ادبيات و هنر ديني آغاز به کار کرد.

حبيب احساني گفت :  اولين دوره جلسات ادبي و هنري هنرمندان طلاب خراسان با عنوان حلقه ادبيات و هنر ديني از سوي دفتر تبليغات اسلامي خراسان رضوي آغاز به کار کرده است.

وي افزود: اين حلقه شامل سه شاخه شعر،داستان و سينما است.

وي هدف از برگزاري اينگونه جلسات را نقد و بررسي و بالندگي آثار هنري طلاب دانست و خاطر نشان کرد: در طول برگزاري اين حلقه از اساتيد برجسته کشوري نيز بهره گرفته مي

غاز به كار سينماي جوان بجنورد

مراسم افتتاحيه انجمن سينماي جوان بجنورد ديشب 2بهمن با حضور مسئولان اجرايي و جمعي از هنرمندان جوان استان برگزار شد.

محمد رضا سوقندي مدير كل فرهنگ وارشاد اسلامي بجنورد با اعلام اين مطلب گفت: آداب و سنن اين استان آكنده از وحدت ملي است و سينماي ملي كه مبتني بر هويت ملي، اسلامي و شرقي مردم باشد، باكار و فكر جوانان مي تواند رشد و توسعه يابد.

وي خاطر نشان كرد: سينما  مادر همه هنرها  و نويسندگي و فيلمنامه نويسي ستون فقرات هنر است.

وي با بيان اينكه مخالفت با سينما از هر نوع آن جهالت است ،افزود: تمامي تحولات عرصه فناوري به خدمت سينما درآمده و مسئله اي كه در فرهنگ اسلامي مهم است،‌ روشها، ساختارها و اهداف بومي هستند.

وي تصريح كرد: انجمن  سينماي جوان با پيشه سينمايي خود و 10 هزار نفر سازنده فيلم در عرصه سينما و 90 هزار هنرجو  به نيازهاي سينماي امروز پاسخ مي دهد.

وي ابراز اميدواري کرد، با آغاز به كار اين انجمن وفعاليت مستمر آن در آينده شاهد افتتاح اين انجمن در شيروان و اسفراين هم باشيم.

مرقع منظوم مناجات اميرالمومنين علي(ع) به موزه آستان قدس رضوي اهدا شد

همزمان با فرا رسيدن ماه محرم الحرام استاد مجتبي ملك زاده، مرقع منظوم مناجات امير مومنان حضرت علي (ع) را به موز آستان قدس رضوي اهدا كرد.

اثر نفيس مرقع مناجات حضرت علي(ع) در 14 جلد روغني گل مرغ توسط دكتر مويد ترجمه و كار خطاطي، تذهيب و صحافي آن نيز در سالهاي 83 و 85 انجام شده است.

استاد ملك زاده مرقع مناجات منظوم امير منومنان را در پي انجام يك نلر اهدا و در آينده مرقع منشور مناجات حضرت علي (ع) را نيز به موزه هاي آستان قدس اهدا مي كند

تبديل هزار و 64 انشعاب غير مجاز آب به انشعابات مجاز در خراسان رضوي

معاون امور مشتركان و درآمد شركات اب خراسان رضوي از تبديل تعداد يك هزارو 64 انشعاب شناسايي شده غير مجاز به انشعاب مجاز در شش ماه اول سال جاري دراين استان خبر داد.

منصور آذين فر با بيان اين مطلب افزود: با تبديل اين انشعابات مصرف آب كاهش يافته كه از محل فروش ان دو ميليارد ريال به دست آمده است.

وي تصريح كرد: اكثر اين كار بدون خريد انشعابات قانوني انشعابات غير مجاز داشته اند كه علاوه بر مشكلات قانوني، موجب آلودگي شبكه و ايجاد خسارت به آن نيز شده اند.

آذين فر افزود: با افرادي كه به صورت غير مجاز از انشعابات آب استفاده مي كنند به شدت برخورد مي شود و تحت پيگرد قانوني قرارخواهند گرفت

/ 0 نظر / 23 بازدید