]إV۴

قويدل ستاره سهيل را برای سحر می‌سازد

 مشهد نيوز:گروه هنري : امير قويدل كارگردان شناخته شده مشهدي در حال ساخت فيلم ويدئويی ستاره سهيل برای شبکه جهانی سحر است.

اين فيلم  كه در حال حاضر در مرحله تصويربرداری است  پرداختی ملودراماتيک به زندگی اويس قرنی از ياران پيامبر(ص)  است .

فيلمانه اين اثر را كه در آن زندگي اويس قرني از 30 سالگی تا شهادت او در رکاب امام علی به تصوير كشيده مي شود را محمود حسنی نگاشته و اكبرتحويليان هم تهيه كنندگي آن را برعهده دارد.

تصويربرداری جديدترين كار امير قويدل كه اكنون به عنوان رييس هيات مديره مجمع هنرمندان خراسان درخدمت اهالي هنر اين مرز وبوم كهن است در جزيره قشم، بافق و يزدانجام خواهد شد .

محمودرضا قديريان، شبنم قلی خانی، بهزاد فراهانی، چنگير وثوقی، اکبر عبدی، نيکو خردمند، محمد عمرانی، ميرطاهر مظلومی، جمشيد مشايخی و قطب الدين صادقی در ستاره سهيل امير قويدل  بازی می کنند. نورالدين گودرزی برنامه ريز و دستيار کارگردان، مازيار پرتو مدير تصويربرداری، فرزاد پاک مدير توليد، محسن موسوی طراح لباس و صحنه، رضا کريمی طراح گريم و فواد حجازی آهنگسازنيز با اين پروژه همکاری دارند. فيلم سينمايی ويدئويی ستاره سهيل چهل و نهمين پروژه سينمايی جديد شبکه جهانی سحر است كه اوايل سال آينده ازاين  شبکه پخش می شود.

افزايش ۱۰درصدي سرانه بودجه پژوهشي دانشگاه بيرجند

مشهد نيوز:گروه اجتماعي: سرانه بودجه پژوهشي اين دانشگاه بيرجند از سه درصد در سال  ۱۳۸۰به حدود  ۱۰درصد در سال جاري رسيده است.

اين خبررا سيد حجت هاشمي ،معاون پژوهشي دانشگاه عنوان كرده وافزود: بودجه پژوهشي امسال اين دانشگاه را شش ميليارد و  ۸۰۰ميليون ريال و تعداد محققين فعال آن را  ۱۸۵نفر ذكر كرد.

وي افزود: به رغم فعاليتهاي صورت گرفته در بخش پژوهش، عدم سياستگذاري و برنامه‌ريزي كلان و متمركز در حوزه تحقيقات و فناوري، تعدد نهادهاي تصميم گيري، موازي كاري در امور پژوهشي و نبود آمار منسجم از جمله نقاط ضعف در نظام پژوهشي كشور مي‌باشد.

و با اشاره به فعاليتهاي مختلف پژوهشي انجام شده در اين دانشگاه گفت: چهار جلد كتاب توسط اعضا هيات علمي دانشگاه بيرجند طي يك سال اخير چاپ شده، سه جلد كتاب در حال چاپ و چهار جلد كتاب نيز در حال تاليف و يا ترجمه مي‌باشد.

وي افزود: پيگيري افزايش بودجه‌هاي پژوهشي دانشگاه، استقلال مالي حوزه معاونت پژوهشي، خريد ارزي مرحله دوم باتوجه به نياز آزمايشگاههاي دانشگاه و ادامه تدوين و تصويب شيوه‌نامه پژوهشي از برنامه‌هاي آتي حوزه معاونت پژوهشي دانشگاه بيرجند است.

كشف ۲۰۰تن فراورده خام دامي در خراسان رضوي 

مشهد نيوز:گروه حوادث: حدود  ۲۰۰تن فراورده‌هاي خام دام و طيور غير بهداشتي و فاسد از ابتداي سال جاري تاكنون در استان كشف و ضبط شد.

اين مطلب را محسن دستور، مديركل دامپزشكي خراسان رضوي اعلام كرده و افزود: اين فراورده‌ها شامل گوشت گوسفند، گاو، شتر، مرغ و ماهي، مواد لبني، تخم مرغ، عسل و غيره بوده است.

وي افزود: شناسايي اين ميزان فراورده غير بهداشتي حاصل حدود  ۲۰۰هزار بازديد كارشناسان دامپزشكي استان از مراكز توليد، فروش و عرضه فراورده‌هاي دام و طيور طي سال جاري مي‌باشد.

او گفت : همچنين طي اين مدت پرونده بيش از  ۶۰۰متخلف عرضه و فروش محصولات خام دامي به مراجع قضايي ارجاع شده است.

مديركل دامپزشكي خراسان رضوي بيان كرد: نظارت و كنترل بر توليد، توزيع، نگهداري و عرضه فراورده‌هاي خام دامي در سطح استان از اهداف مهم در جهت تامين بهداشت و ايمني مواد غذايي است.

او گفت: بدين ترتيب بازرسان و كارشناسان دامپزشكي كليه مراكز توليد و عرضه گوشت و تخم مرغ اعم از قصابي‌ها، سردخانه‌ها، وسايل حمل، رستوران، كبابي و جگر فروشي‌ها را مرتبا تحت بازديد و كنترل دارند.

وي اظهار داشت: فروشندگان كليه فراورده‌هاي دامي موظف به خدمات صحيح و عرضه بهداشتي محصولات هستند و به طور مثال در خصوص عرضه گوشت چرخ كرده، بايد همانجا و در معرض ديد مشتري چرخ شود و فروش گوشت چرخ كرده از قبل آماده شده، تخلف محسوب مي‌شود.

دستور از شهروندان خواست در صورت برخورد با هرگونه تخلفي در زمينه توليد و عرضه فراورده‌هاي خام دام و طيور، با شماره تلفن‌هاي  ۶۲۲۸۱۱۵و  ۷۲۵۰۰۲۵-۳۵-۷۵و در شهرهاي استان به شبكه دامپزشكي شهرستان اطلاع دهند.

 

استفاده از شمايل مذهبي در عزاداريهاي خرافه پرستي است

مشهد نيوز:گروه اجتماعي: استفاده از شمايل‌و تصاوير ائمه اطهارتوسط هياتهاي عزاداري در خراسان شمالي ممنوع شد..

خبر اين ممنوعيت را حجت‌الاسلام نورالله ولي‌نژاد، دييركل تبليغات اسلامي خراسان شمالي در نشستي با خبرنگاران اعلام كرد وافزود: به تمام چاپخانه‌هاي استان و فروشندگان نيز اطلاع داده شده تا از چاپ و فروش شمايل و تصاوير ائمه اطهار خودداري كنند. همچنين به هياتهاي مذهبي اعلام شده تا از شمايل و تصاوير ائمه اطهاردر آيين‌ها و دسته‌هاي عزاداري در ماه محرم استفاده نكنند.

اين مسوول خاطرنشان كرد: البته استفاده از شمايل و تصاويري كه چهره معصومان ما به صورت واضح مشخص نشده و نقاب نوراني دارند، اشكالي وجود ندارد.

حجت‌الاسلام ولي‌نژاد افزود: شمايل و تصاوير امامان اطهارموجود در بازار برگرفته از تخيلات ذهني افراد بوده و روي اين اصل شمايل و تصاوير موجود در بازار نيز صحيح نبوده و بايد ممنوع شود. .بهره‌گيري از اين گونه موارد براي دسته‌جات عزاداري علاوه بر وهن عزاداري نوعي خرافه‌پرستي نيز تلقي مي‌شود.

مديركل تبليغات اسلامي خراسان شمالي ادامه داد: در محرم امسال  ۷۵۰مبلغ به مناطق شهري و روستايي اين استان اعزام شدند.

ولي‌نژاد افزود: البته نياز استان به مبلغ حدود يكهزار و ۲۰۰ نفر است كه براي سنوات آينده قطعا از اين تعداد مبلغ استفاده مي‌شود.

وي افزود: مبلغان استان از حوزه‌هاي علميه قم و مشهد تامين شده‌و بيشترين مبلغان اعزامي روحانيان بومي استان در حوزه‌هاي علميه فوق هستند.

وي اضافه كرد: همچنين براي محرم  ۶۵۰هيات مذهبي در استان خراسان شمالي ساماندهي شده و نشست‌هايي نيز با اين هياتها براي ايجاد انسجام در عزاداري برگزار شد. او تعداد هياتهاي مذهبي موجود در استان خراسان شمالي را  ۸۵۰هيات مذهبي اعلام كرد.

جديدترين اقدام مسئولان براي مبارزه با بحران كم آبي

    تقسيم مشهد به  ۱۹قسمت مستقل آبرساني

مشهد نيوز:گروه اجتماعي:رضا سليمان نوري: بحران كم آبي يكي از بزرگترين معضلاتي است كه طي چند سال اخير گريبان ساكنان و مسئولان دومين كلانشهر كشور را گرفته است. اين معضل سال جاري به حدي شديد شد كه به رسانه هاي ديداري و نوشتاري هم راه پيدا كرد و در صدر اخبار آنها قرارگرفت فعالان عرصه رسا نه طي ماههاي گذشته از پايان تعطيلات تابستاني نيز اين مسئله را به فراموشي نسپرده و هر از گاهي  با دادن تذكري و نوشتن مطلبي مديران را به ياد وضعيت بحراني امسال كم آبي در مشهد مي اندازند و شايد به همين دليل باشد كه طي ماههاي اخير مديران  آبي كشور در تلاش هستند تا با به اجرا گذاشتن طرح هاي گوناگون اين بحران را در سال آينده در كنترل خويش در آورزند.يكي از جديدترين اين اقدامات تقسيم شهر مشهد به 19 منطقه مستقل آبرساني است.مدير فني و خدمات مهندسي شركت آب و فاضلاب مشهد در اين باره گفت: مطالعات پهنه‌بندي شهر مشهد به  ۱۹قسمت مستقل آبرساني با پهنه يا زون به منظور بهبود وضعيت آبرساني مشتركان در حال انجام است.

علي شبيري گفت: در شهر مشهد با وسعت  ۲۰هزار هكتار، تفاوت بلندترين و كوتاه‌ترين نقطه شبكه توزيع آب حدود  ۳۰۰متر است لذا اجراي پهنه‌بندي در بهبود وضعيت آبرساني در اين شهر موثر مي‌باشد.

وي افزود: در چارچوب اين اقدام هر يك از پهنه يا زونها به صورت مستقل آبرساني و تحت كنترل قرار مي‌گيرند.

او گفت: تاكنون انجام مطالعات جداسازي پهنه‌هاي غرب مشهد شامل پهنه  FMIGEپايان يافته و پهنه‌بندي قسمت شرق مشهد كه تحت تاثير مستقيم آب سد دوستي مي‌باشد در دست مطالعه است.

وي طول شبكه توزيع در پهنه‌بندي غرب مشهد را حدود  ۴۰كيلومتر عنوان كرد و افزود: سايز لوله‌ها در قطرهاي  ۱۰۰

/ 1 نظر / 12 بازدید
امید

سلام خوشحال مي شم يه سري به ما بزني www.enerzhi.com اگر به دنبال يه محيط دوستانه مي گردي شک نکن که پيدا کردي اگرم دوست داشته باشي مي توني به عنوان مدير قسمت مورد علاقت در سايت فعاليت داشته باشي منتظرت هستم با تشکر